4f0b5eabd6326sunpark2

Sunpark Polska Sp. z o.o. współpracuje ściśle z jednym z największych koncernów specjalizujących się w energii słonecznej – Solar World AG z Bonn. Jest to światowy koncern produkujący urządzenia dla elektrowni słonecznych i domowych systemów fotowoltaicznych. W fabrykach zlokalizowanych w Niemczech i USA przebiega cały proces produkcji – od obróbki krzemu, przez produkcję ogniw i modułów fotowoltaicznych na kompletnych elektrowniach słonecznych kończąc. Solar World AG i Sunpark Polska Sp. z o.o. zapewniają na polskim rynku najnowsze rozwiązania umożliwiające produkcję energii ze źródeł odnawialnych.

panele
Solar – Energy S.A. jest jedną z pionierskich firm w Polsce, która zajęła się produkcją innowacyjnych paneli fotowoltaicznych z cienkich ogniw krzemowych. Moduły produkowane przez Solar-Energy posiadają moc 240Wp. Podstawowymi materiałami używanymi do ich produkcji są: krzemowe ogniwa fotowoltaiczne, folia EVA (wykorzystywana do spajania ogniw krzemowych ze szkłem) oraz ramy aluminiowe. Materiały dostarczane są przez światowych liderów branży, takich jak QCeells (Niemcy), SAPA (Niemcy) i Bridgestone (Japonia). Solar-Energy SA posiada sztab inżynierów i specjalistów, którzy zapewniają właściwy nadzór na każdym etapie produkcji.

logo-new-484px

Hanwha SolarOne jest czołowym producentem paneli fotowoltaicznych z siedzibą w chińskim Qidong. Firma powstała w 2012 roku poprzez wchłonięcie niemieckiego producenta paneli fotowoltaicznych Q Cells przez Hanwha Group. Siedzibą Hanwha SolarOne pozostała poprzednia siedziba Q Cells w niemieckim Thalheim. Firma działa – oprócz Niemiec i Malezji, gdzie posiada swoje fabryki – także w Japonii, USA, Korei Płd, Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji, Chile i Australii. Potencjał produkcyjny Hanwha SolarOne  jest znacznie większy niż zdolności innych obecnych na rynku wytwórców ogniw PV.