Słońce jest niewyczerpanym źródłem energii. Bezpośrednie przetwarzanie promieniowania słonecznego na energię elektryczną nazywamy fotowoltaiką.

Instalacje fotowoltaiczne są niezawodne i bezpieczne. To przyjazne dla środowiska naturalnego rozwiązanie, które nie generuje hałasu ani zanieczyszczeń i może być poddane recyklingowi. Stanowi także dobry sposób na uzyskanie energii elektrycznej w miejscach trudnodostępnych.
Przydomowa instalacja fotowoltaiczna pozwala uniezależnić się od stale rosnących cen prądu. Dzięki możliwości sprzedaży nadwyżek produkcyjnych do sieci zewnętrznej może być także źródłem dodatkowego zysku.

Panele fotowoltaiczne składają się z połączonych ze sobą ogniw słonecznych. Wykonuje się je w technice półprzewodnikowej i w zależności od budowy mają konstrukcję mono lub polikrystaliczną. Podstawowym składnikiem ogniw jest krzem – substancja całkowicie bezpieczna, neutralna dla środowiska i odzyskiwana w procesie recyklingu. Gdy promieniowanie słoneczne uderza w ogniwo, elektrony wybijane są z atomów w materiale półprzewodnikowym i przechwytywane w postaci prądu elektrycznego.

Ile zaoszczędzisz na opłatach za energię?

30%
7
Czas zwrotu z inwestycji
200
Ograniczenie emisji co2 w ciągu 25 lat przez instalację o mocy 10kw